Horoscopul zilei

Sagetator
(22 Noiembrie - 20 Decembrie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Cultura generala

Prin combinarea celor 4 gusturi principale, omul poate distinge cateva sute de gusturi diferite.

› vrei mai mult

Bancul zilei

Bula statea pe marginea unui lac. Deaodata apare Dumnezeu. Speriat, Bula zice:
-Doamne ce cauti Tu aici?
-Nu te teme Bula. Am venit sa-ti indeplinesc 3 dorinte, dar este o mica problema.
-Care Doamne?
-Soacra-ta va avea de doua ori mai mult decat tine!
-Bine Doamne. Sa incercam!
-Care e prima ta dorinta?
-As vrea sa am :o vila cu piscina si olimuzina.
Zis si facut. In fata lui Bula apare o vila cu piscina si o limuzina. La soacra-sa apar 2 vile 2 masini 2 piscine.
offf... vede Bula verde de ciuda.
-e.. care este a 2_a dorinta ?
-Doamne as vrea sa am 4 000 de euro. In fata luiBula aoare un munte de bani. La soacrasa apar 8000 de euro. Vede Bula , suparat zice:
-Gata nu mai vreau nimic
Bla e ultima ta sansa! zice Dumnezeu
-Biiine! Doamne as vrea sa ma bati pana ce voi fi pe jumatate mort.

› vrei mai mult

Bancuri

Cauta in bancuri:

"Doi marinari plecau pe o barca/
si ce faceau?
marinarii nu conduceau barci :p"


postata de Denisadd

"Culmea orbului : sa -si vada moartea cu ochii"


postata de Sineon

"Care e culmea zgarceniei? sa dai beep la pompieri!!!"


postata de Toma urata

"Doi olteni în vacanță.La ora 3 dimineața,unul îl trezește pe celălalt:
- Marine!
- Ce-i?
- Deschide ochii și spune-mi ce vezi?
- Cerul.
- Și?
- Și Luna.
- Și?
- Și Carul Mare.
- Și?
- Și Carul Mic.
- Și?
- Și... Ioaneee!... ăștia ne-au furat cortu'."


postata de Ella_ingerasul_rebel

"Aflat la o rudă în București, un oltean iese dimineața pe balcon să-și scuture rogojina. Din neatenție, se apleacă prea mult și cade. Speriați, trecătorii se adună în jurul lui.
- Ce s-a întîmplat? întreabă unul.
- Nu știu, neică, abia picai și eu, răspunse olteanul."


postata de Ella_ingerasul_rebel

"Olteanul merge la casa de bilete:
- Vreau un bilet!
- Unde?
- Aici, in palma!
- Dar unde vreti sa mergeti?
- La cumnatu'meu.
- Bine, bine, dar unde sta cumnatul dv.?
- Linga niste prieteni!
- Dar in care sat?
- In Scornicesti.
- Ia biletu'.
Olteanul iese pe peron si vede ca trenul tocmai a iesit din gara. Se mai uita o data la tren, dupa care se uita la bilet si spune rizind:
- Tu poti sa pleci, biletu-i la mine."


postata de Ella_ingerasul_rebel